Телесеріал "ЛОГОС"
Фільм "МЕРТВОВОДДЯ"
Хр. 20'00
Сценарій Дмитро Ломачук, Павло Мовчан
Режисер Дмитро Ломачук
Учені не раз намагалися зрозуміти, що таке вода. Що вона є насправді? Древні мудреці багато століть твердять одно і те ж : "Вода - жива"! І дійсно це так. Подивіться самі - для води немає перешкод. Навіть прислів'я є таке: "Вода камінь гострить". Вона тече через гори, омиває камені. Вона підлаштовується під будь-які нерівності і набуває будь-якої форми. Налийте її в чашку - і вона стане чашкою, налийте в склянку і вона стане склянкою. Вода може бути спокійною і може бушувати, перетворюючись на смертельну стихію. У неї є свій характер, непідвладний людині. Так що ж таке вода?
Вода дуже чутлива і реагує на сказане. Разом із словами позитивного змісту ми передаємо їй сприятливе хадо, і при замерзанні в ній утворюються красиві кристали. Наші молитви, звернені до води, також наділяють воду позитивною енергією. Її властивості змінюються, і вона набуває здатність відгукуватися на них. Наприклад, якщо впливати на воду словом "щастя", в ній утворювалися правильної шестикутної форми кристали, що нагадують красиво ограновані діаманти. З іншого боку, у разі слова "нещастя" спостерігалися лише фрагменти кристалів і кристали неправильної форми.  Якщо звук впливає на воду, на її структуру, то як він може впливати на всіх нас?
Телесеріал "ЛОГОС"
Фільм "ЕНЕРГІЯ ЗВУКУ"
Хр. 20'00
Сценарій Дмитро Ломачук, Павло Мовчан
Режисер Дмитро Ломачук


Дві речі, які вирізняють людину, як істоту і відрізняють від усього живого сущого на землі, це ті  властивості, якими наділив її Господь Бог. Мова, природа звуку, природа слова взаємопов’язані  із знаком. Ми ще не можемо почути простір, що напоєний первісними звуками. Людство дійде до тієї доби, коли зможе зняти із скель, з усього матеріального, що оточує людину, як із плівки певною голкою, чи приладами, ті звуки, ті мови і ті слова, які вважаються вже мертвими. Ми ще дійдемо до того, що з ландшафту певних земних структур спроможні будемо знімати ці відбитки усіх віків, усі нашарування, які мали місце.  Але достеменно відомо, що людина залишала по собі  певний знак і вкладала певний зміст у нього...
Телесеріал "ЛОГОС"
Фільм "БЕЗВІЧНІ ЗНАКИ ЛЮДСТВА"
Хр. 20'00
Сценарій Дмитро Ломачук, Павло Мовчан
Режисер Дмитро Ломачук

Телесеріал "ЛОГОС"
Фільм "РАДУЙСЯ, ПОКРОВО"
Хр. 20'00
Сценарій Дмитро Ломачук, Павло Мовчан
Режисер Дмитро Ломачук
Як ми знаємо, всі визначальні сакральні теми в українському космологосі не є випадковими. Кожній передує якась своя передісторія, і немає тих прямих текстів і прямих смислів, які ми сьогодні можемо відслідкувати з тих чи інших довідників: церковних чи релігійних. І зокрема коли ми говоримо про свято Покрови, яке є найпопулярнішим святом в Україні. Культ Божої Матері як Покровительки нашого народу тягнеться золотою ниткою від княжих часів аж по сьогодні.  Від самого початку існування нашої держави ми постійно мали великих і сильних ворогів. Тож нічого дивного, що наш народ шукав такої допомоги й опіки, проти якої не може встоятися жодна людська сила, а тією поміччю був якраз покров Пречистої Діви Марії.

Телесеріал "ЛОГОС"
Фільм "МАГІЧНА СИЛА ЗВУКУ"
Хр. 20'00
Сценарій Дмитро Ломачук, Павло Мовчан
Режисер Дмитро Ломачук

Вічне запитання: що первинне: звук чи знак? Досі осмислення звукового начала ще не набуло достатнього значення в науці, лінгвістиці. Тому що брати  знак і звук у відриві -  величезна помилка. Інша річ, що хтось ототожнює звук з емоційним станом людини. Це через дотикання з навколишнім середовищем людина видавала і реагувала на відповідні звуки. Цілком невипадковим є посилання на Логос як визначальний термін, який дорівнює психеї душі. Тобто, Логос завжди піднімався вище рівня душі. Його обожнювали. І тому Логос став Богом. І якщо осмислити сутність слова, то можна побачити, що в ньому присутня не лише інформація, не лише емоційна та змістовна наповненість. У ньому присутнє найголовніше - енергетика. Саме про це і йдеться у серії.
Телесеріал "ЛОГОС"
Фільм "ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЄ - СПАС"
Хр. 20'00
Сценарій Дмитро Ломачук, Павло Мовчан
Режисер Дмитро Ломачук

І9 серпня - празник Господнього Преображення, а в народі Другого Спаса, церква називає другим Богоявленням і він присвячений Спасу, тобто Ісусу Христу. Початок святкування сягає IV ст., коли св. Єлена, мати імператора Костянтина Великого, збудувала на горі Фавор храм. Адже саме на цій горі у всій величі проявив Христос своє божественне походження. Однак існує і версія, що місцем Преображення був один з відрогів гори Хермон в околицях Кесарії Філіппової. Євангелія оповідають, що Ісус пророкував: "Поправді кажу вам, що деякі з тут, які не будуть обдаровані смерті, не побачать Царства Божого, що прийшло в силі".
Досліджуючи історію знаків і звуків, звертаємося до таємничих послань нашої землі, зокрема Кам'яної Могили, яка зберегала свої таємниці впродовж тисячоліть. Нарешті вона "відкрила уста" і заговорила. І ми почули розповідь про відомих шумерських клинописних текстів богів і богинь. За допомогою вчених відкриваємо міфологічні сюжети, відображені пізніше у шумерських, вавилонських, ассирійських текстах. Один із таких сюжетів - Про Всесвітній потоп. Дізнаємось, як через Босфор Середземне море затопило тогочасне озеро, яке перетворилося на Чорне море. Також зазираємо у таємниці, заховані у численних курганах. Переглядаємо гіпотези та припущення і приходимо до усвідомлення, що ми є живими свідками та учасниками процесу, який змінить докорінно наше уявлення про походження та становлення світів.
Телесеріал "ЛОГОС"
Фільм "ТАЄМНИЦІ ПОСЛАННЯ КАМ'ЯНОЇ МОГИЛИ"
Хр. 20'08
Сценарій Євген Васильченко
Режисер Андрій Солоневич
Режисер-постановник Дмитро Ломачук

Відкриваємо нероздільність існування звуку і знаку, одвічних опонентів, що завжди зустрічалися і відбивалися одне від одного. Зазираємо в історію знаку, як історію осмислення людством існування цього знаку. Те ж саме відкриваємо впродовж віків і про фонему, про звук. Розмірковуємо над запитанням: що первинне: звук чи знак?  Поринаємо в часи, коли людство навчилось фіксувати думки знаками і супроводжувати їх звуками. Розмірковуючи над темою приходимо до висновку, що таємниця мови - це так само, як невідкриті масиви ще непізнанного, непрочитаного, нерозгаданого. І кожна мова зберігає ці змісти, до яких треба доходити, не легковажачи, розуміючи, що від цього стаємо багатшими, глибшими. Лише тоді усвідомимо своє власне призначення - бути носієм цієї мови.
Телесеріал "ЛОГОС"
Фільм "ЗНАК І ЗВУК. ЗАСТИГЛІ У ВІЧНОСТІ"
Хр. 20'03
Сценарій Євген Васильченко
Режисер Андрій Солоневич
Режисер-постановник Дмитро Ломачук
Україні й українцям випала прекрасна і велична доля - бути носіями первісних мовно-культурних традицій та водночас їх прямими спадкоємцями, незважаючи на постійне змішування різних антропологічних типів, що з давніх-давен населяють Євразію.
Загальновідомо - мова є безпосереднім виразником єдності тієї чи іншої спільноти, її паролем. Саме мовно-символічні традиції склали основу світової культури. Деякі дослідники твердять про наявність у автентичного населення, яке називають трипільсько-кукутенською спільністю, розвинутої писемності шумерського взірця. Цей прадавній народ утворив первісну культурну основу понад чотири тисячоліття тому. Зокрема фахівці вважають - самоназва Трипілля - "Аратта", і вона прочитана на глиняних табличках того часу.

Телесеріал "ЛОГОС"
Фільм "ЗНАК І ЗВУК. ВІЧНІ ОБЕРЕГИ"
Хр. 22'20
Сценарій Євген Васильченко
Режисер Андрій Солоневич
Режисер-постановник Дмитро Ломачук

Телесеріал "ЛОГОС"
Фільм "ВІДТИНОК ЧАСУ"
Хр. 20'00
Сценарій Дмитро Ломачук, Павло Мовчан
Режисер Дмитро Ломачук
Що таке час? Час, звичайно, є одним і тим самим як для якісної зміни, так і для руху, якщо тільки число їх однакове та відбуваються вони спільно: саме тому рухи є різними та відбуваються окремо один від одного, а час всюди один і той самий, оскільки  й число для рівних речей всюди єдине. Аристотель вперше зіставив категорію часу з іншими категоріями буття, де кожна означає або сутність, або кількість, або ж певний стан. Час є невіддільним від руху, але не тотожнім йому. Це вбачається у тому, що швидкість руху змінюється та різні швидкості порівнюються між собою. Аристотель, таким чином, розробив реляційний, динамічний підхід до проблеми часу.

Телесеріал "ЛОГОС"
Фільм "СЛОВО МЕРТВЕ І ЖИВЕ"
Хр. 20'00
Сценарій Дмитро Ломачук, Павло Мовчан
Режисер Дмитро Ломачук
Вчені стверджують, що деякі з вимовлених нами слів мають величезну деструктивну силу. Найбільш руйнівними є "нечисті слова", тобто - МЕРТВІ. Саме вони, проникаючи в організм через органи слуху, буквально вибухають в генетичному апараті людини спотворюючи його спадкові програми. Це, у свою чергу, викликає різного роду мутації, що ведуть до неминучого звиродніння.
Телесеріал "ЛОГОС"
Фільм "ВОЛОДИМИРСЬКИЙ СОБОР"
Хр. 25'00
Сценарій Дмитро Ломачук
Режисер Дмитро Ломачук
У фільмі йдеться про історію зведення перлини столичної архітектури сравжнього храму духовності та віри - великого і прекрасного Володимирського собору. Глядачам буде цікаво дізнатися про досі маловідомі факти та події, що супроводжували процес спорудження храму.

Телесеріал "ЛОГОС"
Фільм "ПАМЯТЬ ЗЕМЛІ - ЇЇ ВІРА І ГОЛОС"
Хр. 26'25
Продюсер Дмитро Ломачук
Режисер Андрій Солоневич
Кінорозповідь зображає голограму українського історичного часопростору за посередництвом призабутих божеств язичництва або, як ще називають прадавню релігію, автохтонного віросповідання. У всій красі постає могутній срібноволосий бог блискавки і грому Перун із золотими вусами, вогненні Сварог і Дажбог,  богиня води Дана. А з ними інші божки, які канули в Лету на кшталт Верховного Пантеону. Глядач вкотре переконується, що українці зуміли зберегти пам`ять про богів своїх пращурів і їхній культ в різнородніших християнських обрядах.


У фільмі досліджуються зв`язки між культурно-побутовими традиціями наших предків за часів Трипілля і нашим сьогоденням, розкриваються аспекти філософського осмислення головних предметів побуту і тогочасної обрядовості: оселі, хліба, весілля. Докладно описується сама весільне дійство та пошанування весільного короваю.
Телесеріал "ЛОГОС"
Фільм "СЯЙВО ВНУТРІШНЬОГО ПРОСТОРУ"
Хр. 21'25
Сценарій Дмитро Ломачук
Режисер Андрій Солоневич
Науково-публіцистичний телесеріал "ЛОГОС"

Науково-публіцистичний телесеріал "ЛОГОС" можна придбати:
Заявка: dokfilm@i.ua   Комплект із 10 DVD-дисків.    Вартість - 300 грн.


Сторінка 1  2  3  4  5  6
Сторінка 1  2  3  4  5  6
Обєднання кінематографістів
Об'єднання кінематографістів